Традиційний маджонг

Люди грають у традиційний маджонг

Вебсайт, який ви зараз відвідали, пропонує пасьянс маджонг — це версія гри маджонг, у яку можна грати одному гравцю. Проте, цей пасьянс походить від стародавньої китайської гри, у яку зазвичай грають четверо. Маджонг подібний на гру руммі, але замість карт використовують 144 кісточки, що за формою схожі на кісточки для доміно. Та є подібності з картами, бо на відміну від доміно у маджонгу кісточки поділено на масті та декілька груп: дракони, вітри, рослини і сезони. Традиційний маджонг можна грати задля розваги, або як в азартну гру. За кісточками для гри також передбачають долю, як це роблять із картами таро.

Ця гра популярна у всьому світі, а в багатьох країнах навіть проводять змагання із маджонгу. У кожній країні свої правила, тому у Китаї, Японії, Сполученому Королівстві, США та інших країнах грають по-різному.

Для початку гри потрібні два звичайні гральні кубики (шестисторонні), а за можливості ще й планки для зберігання кісточок, щоб гравці не бачили кісточки один одного. Як вже згадувалося вище, кісточки поділено на масті та інші групи. Одна з груп складається із чотирьох вітрів: східний вітер, західний вітер, північний вітер та південний вітер. На початку гри необхідно підготувати чотири кісточки вітрів, щоб кожен гравець взяв по одній. Гравець із кісточкою східного вітру обирає собі місце за столом. Гравець із кісточкою західного вітру сідає на протилежній стороні столу, а гравці із кісточками південного і північного вітрів сідають відповідно праворуч і ліворуч від гравця із кісточкою східного вітру. Це може вас заплутати, бо воно не відповідає географічним напрямкам сторін світу. Гравець із кісточкою східного вітру має перевагу протягом усієї гри. Проте після кожного раунду кісточка південного вітру стає кісточкою східного вітру, тобто статус передається гравцям проти годинникової стрілки. Гру не можна закінчити, поки усі гравці принаймні один раз не зіграють кісточкою східного вітру, бо інакше гра не проходить чесно.

Сівши за стіл, гравці перемішують кісточки й кожен бере собі 36 кісточок, щоб збудувати стіну довжиною 18 кісточок і висотою — 2. Потім стіни з'єднують разом, щоб утворити суцільну стіну у формі квадрата, яку ще називають Великою китайською стіною. Далі гравець із кісточкою східного вітру кидає гральні кубики, щоб обрати, хто із гравців розіб'є стіну. Обрана людина кидає кубики, щоб визначити, у якому місці розбивати стіну, забирає дві кісточки із того місця і ставить їх на стіну поруч. Далі, із щойно створеного пролому, стіну частково починають розбирати, кожен гравець отримує 13 кісточок, але гравець із кісточкою східного вітру отримує 14. Якщо у когось із гравців є кісточка сезонів чи квітів, вони мусять одразу їх поставити перед собою і забрати відповідну кількість кісточок зі стіни.

Гравці постійно обмінюються кісточками, ставлячи їх на стіл і забираючи їх із куп інших гравців або зі стіни. Точні правила цього обміну складні, тому більше деталей ви можете дізнатися на Wikihow (англійською) або на вебсайті української федерації з маджонгу.

Метою гри є зібрати комбінацію пар, трійок або четвірок з однакових кісточок або кісточок однакової масті і відповідної послідовності. Хто перший з цим справиться, каже: «Маджонг!», і раунд закінчується. Далі підраховують очки. Різні комбінації дають різні очки. Наприклад, три або чотири однакові кісточки чи послідовність із трьох кісточок однакової масті дають якусь певну кількість очок. Хто перший сказав: «Маджонг!», той отримує від кожного гравця таку ж кількість очок, яку сам назбирав своїми комбінаціями. Решта гравців віддають іншим гравцям різницю у їхніх очках, окрім гравця із кісточкою східного вітру, який завжди віддає й отримує подвійну кількість.

Відеоурок

Ось тут ви можете подивитися швидкий урок із того, як грати в традиційний маджонг:

Ось тут вже трохи довший урок із гри:

А тут ви можете глянути, як грають професіонали:

Чи можна грати в маджонг онлайн?

Так. Деякі організації пропоную онлайн ігри. На жаль, їх нелегко знайти, бо ввівши у запиті гугл «маджонг» або «Mahjong», переважно пропонується тільки пасьянс маджонг. Можливо, краще шукати за запитом «Mah jongg». Все ж ось декілька посилань, що мають допомогти почати пригоду в традиційному маджонгу онлайн:

Чи можна зіграти в маджонг з реальними людьми?

Так. Вам просто потрібно знайти відповідну онлайн спільноту. До прикладу, пошукайте на форумах людей, які бажають зустрітися і пограти. Ось декілька посилань, що можуть допомогти:

Хай щастить!